View: 252

życzenia świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia dużo szczęścia, pomyślności i pogody ducha oraz Szczęsliwego Nowego Roku życzy Krysia Znalazłam słowa Juliusza…
Bez kategorii

Znalazłam słowa Juliusza Słowackiego „List do matki”

„…Wigilię jadłem z ziomkami w domu Hermana na sianie. Sama gospodyni domu dała nam potrawy, w których wspomnienia były pieprzem i rodzynkami…

Nareszcie dawnym zwyczajem wyciągnąłem źdźbło siana spod obrusa i wyciągnąłem je bez kwiatka. Pani domu, widząc moje zasmucenie, ofiarowała się, że mi drugie wyciągnie: jakoż dobyła źdźbło krótkie bardzo, nie z kwiatkiem, ale z kłosem na końcu… Tłumacz więc sobie, droga moja, że dni moje będą krótkie, ale kłos zostanie po nich: ja tak tłumaczę sam i cieszę się…”

1838 rok

no cóż , wszystko się zmienia. My się zmieniamy i świat wokół nas też.

KC

  1. Pięknych świąt! Ciekawy fragment, Słowacki pisał do matki wiele interesujących listów, znam niektóre, mam w planach je kiedyś wszystkie przeczytać. 🙂

    1. Dziękuję. Tyle jest różnych , ważnych książek do przeczytania. Też sobie różne plany. Pozdrawiam

  2. Oby pasje i wzajemna życzliwość pozostały niezmienne!
    Pięknego czasu świątecznego, dobrego roku 2026 i zdrowia na medal!

    1. Dziękuję za piękne życzenia. Oczywiście tobie też życzę wszystkiego dobrego dla ciebie ni najbliższych.

  3. Życzę Ci Krysiu również spokojnych i zdrowych Świąt. I wszystkiego dobrego. Pozdrawiam serdecznie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wigilię z Mamą mieliśmy u Siostry za moim miastem. Jeszcze raz wszystkiego dobrego.

    1. Dziękuję za życzenia. Ten czas tzn czas świąt Bożego Narodzenia jest czasem magicznym. Pozdrawiam świątecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *