Odwiedziłam Dyplomowaną refleksolożką w Polskim Instytucie Refleksologii, a poprostu byłam na masażu stóp pomagającym organizmowi w samonaprawie . Masaż taki dąży do zrównoważenia wszystkich funkcji życiowych człowieka. Refleksologia co to takiego, to metoda medycyny alternatywnej na uciskaniu określonych punktów zwanych refleksjami . Te punkty odpowiadają konkretnym organom w ludzkim ustroju. Takie czynności to połączenie procesu leczniczego z głębokim relaksem . Jednocześnie stymuluje naturalne procesy samoleczenia organizmu.
Każdy zabieg to piękna podróż w głąb siebie.

Na stopach znajduje się kilkadziesiąt punktów, które są połączone z narządami wewnętrznymi [ nie wiem jak] :
- Palce stóp: odpowiadają za głowę, mózg, zatoki oraz oczy i uszy.
- Śródstopie: kryje receptory płuc, serca, żołądka, wątroby i nerek.
- Pięta i okolice kostek: są powiązane z dolną częścią brzucha, jelitami oraz narządami rozrodczymi.
- Wewnętrzna krawędź stopy: odzwierciedla całą linię kręgosłupa. INF. Z internetu

jak to działa tzn co z tego mamy , okazuje się ………..można zyskać
- Redukcja stresu, napięcia i zmęczenia.
- Poprawa krążenia krwi oraz limfy.
- Wspomaganie trawienia i pracy metabolizmu.
- Poprawa jakości i głębokości snu.
- Łagodzenie bólów głowy, migren oraz bólów kręgosłupa. INF. Z internetu.
Czy masaż jest przyjemny : jest to relaks , niestety Czasami odczuwa się ból większy czy mniejszy . Po masażu lepiej odpoczywać przez dzień , bo czasem puchną stopy lub ręce. Czasami coś boli.
Zabiegu nie należy wykonywać w przypadku:
- Ciąży (zwłaszcza zagrożonej).
- Grzybicy stóp oraz otwartych ran lub owrzodzeń.
- Ciężkich chorób infekcyjnych z wysoką gorączką.
- Ostrych stanów zapalnych żył i zaawansowanych żylaków.
- Świeżych złamań lub urazów mechanicznych stopy. INF. Z internetu
Ja byłam zadowolona, zrelaksowana . Odpoczywałam cały dzień , na drugi dzień byłam jak nowa. Ogólnie polecam.
A czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi masażami.
Refleksolóżką jest zaprzyjaźniona blogerka , zrobiła mi kiedyś taki masaż, jest wspaniały, co nieco tez rozmawiałyśmy o refleksologii. Ona sama pomogła wielu osobom w różnych dolegliwościach.
Oczywiście, takie masaże pomagają. Ja po takim seansie miałam spuchniętą twarz cały dzień. Na drugi już wróciłam do normy. Oj ciężko było. Pozdrawiam
Witaj, Krystyno.
Korzystam regularnie i jestem bardzo zadowolona z efektów:)
Pozdrawiam:)
O to działa tzn jak regularnie korzystasz to są określone efekty. Dzięki za te informację.
Bardzo lubię masarze, chociaż nie mam zbyt okazji ani pieniędzy żeby tak sobie chodzić regularnie. Może kiedyś.
Refleksologie można zrobić sobie samemu , dlatego dołączyłam rysunek . Na rysunku są pokazane ważne miejsca ucisku . Ja próbuję też samej. Pozdrawiam
Ważne Krysiu, że zadziałał. Pozdrawiam serdecznie w niedzielny poranek, zaintrygowałaś mnie z drugiej strony tym postem. Ja z kolei w 2012 roku byłem u bioenergoterapeuty, znany , krakowski, kolega mojego Św. P. Ojca. Wyznał się i pomógł, ale zalecił też (wrzesień 2012 był dla mnie bardzo trudny ) – szukanie też klasycznej pomocy.
Na pewno rozmowy, masaże to ważne części relaksu i wejście w siebie tzn zgłębianie swojego ja, swoich przeżyć. W sumie każda metoda waznai dobra jak pomaga. Pozdrawiam
Niestety, ja znam te zabiegi tylko ze słyszenia.
Nic straconego. Można spróbować. Pozdrawiam
Tak, chętnie spróbuję, jeśli nadarzy się okazja.
Warto. Trzeba poszukać , na pewno coś znajdzie się blisko. Pozdrawiam
Bardzo ciekawy wpis. Dobrze, że trafiłaś na dyplomowaną terapeutkę, profesjonalne podejście jest najważniejsze. Przy chłoniaku jednak ten masaż jest absolutnie niewskazany więc nie skorzystam. Pozdrawiam.
Oczywiście , takie masaże są nie dla wszystkich. Może za mało o tym napisałam czy podkreśliłam . Dobry terapeuta na pewno by wiedział czy przy jakiś schorzeniach można wykonywać te masaże.
Interesting read. Reflexology always divides opinion, but I can see why people enjoy it for the relaxation alone. Sometimes that calm after a treatment is reason enough to go back.
You have to try it yourself. I recommend it.
Przyznam, ze interesuje mnie ten temat
Temat morze, ale proponuję zacząć odbeizyty dyplomowana terapeutkę. Dzido sprawcie wyjaśni. Pozdrawiam